Anpassa textstorlek
A A A

Styrelse

 

Bostadens styrelse består av 11 politiskt valda ledamöter. Styrelsen sammanträder omkring åtta gånger per år. Här hittar du kontaktuppgifter till styrelsens ledamöter.

 

Bernt Andersson (s), ordförande
Mobil: 070-516 13 92
E-post: bernt.andersson@umea.se

Leif Lundgren (m), vice ordförande
Mobil: 070-546 14 90
E-post: leif.lundgren@umea.se

Agneta Lundström (s) 
Mobil: 070-645 51 67
E-post: agneta.lundstrom@savar.se

Veronica Hultman (s)
Mobil: 070-628 12 17
E-post: veronica.hultman@umea.se 

Vakant (s)
Mobil:
E-post:

Lennart Salomonsson (kd)
Mobil: 073-210 21 05
E-post: lennart.salomonsson@hossjo.net

Eva Maaherra-Lövheim (c)
Mobil: 073-050 49 83
E-post: eva.lovheim@gmail.com

Bore Sköld (v)
Mobil: 070-654 86 83
E-post: bore@vansterstudenterna.se

Mia Nilsson (v)
Mobil: 070-270 78 09
E-post: mia.nilsson@umea.se

Anna-Karin Sjöstrand (Liberalerna)
Mobil: 070-587 50 54
E-post: sjostrand@telia.com

Nasser Mosleh (mp)
Mobil: 070-699 01 34
E-post: nasser.mosleh@hotmail.com

 

  

Kontakt

 

Hanna Olsson
Kommunikations- och marknadschef
Ring: 090-17 76 60 eller
070-605 48 47
Mejla: Hanna

Anna Maria Lindgren
Kommunikatör
Ring: 090-17 75 24 eller
070-57 27 368
Mejla: Anna Maria

Adress

Besök: Östra Kyrkogatan 2,
Moritzska gården
Post: Box 244, 901 06 Umeå